Маркування вантажів - це умовні знаки і позначки безпосередньо на тарі, відправна точка гарантії того, що Ваш вантаж буде доставлений в цілості й схоронності. Ці знаки є міжнародно-прийнятими стандартами, вираженими в інтуїтивно-зрозумілій візуальній формі. Якщо упаковка не містить відповідне маркування, компанія-перевізник не несе відповідальності за можливі наслідки: втрату товарного вигляду, псування і т. д.
Завдяки використанню правильного виду пакування для вибраного типу вантажу і грамотного нанесення маркування, складські робітники зможуть зрозуміти, як поводитися з посилкою не пошкодивши вмісту. При кваліфікованому нанесенні маркування та пакуванню вантажів, і самі вантажі залишаться неушкодженими, і благополучно будуть доставлені до пункту призначення.
Усе різноманіття маркувань можна поділити на три види:
Незалежно від країни відправлення, всі знаки повинні чітко відповідати встановленим міжнародним вимогам:
Якщо написи будуть нечіткими, це може викликати питання на кордоні. Професійний митний брокер завжди знає про такі нюанси, тому при роботі з посередниками таких проблем не виникає.
Якщо вантаж містить небезпечні компоненти, легкозаймисті рідини або токсичні матеріали, на коробці необхідно розмістити спеціальні наліпки знаків небезпечних вантажів. Вони повинні бути міцними, легко читаємими та достатньо великими, щоб особи, що мають справу з вантажем, могли знати, як поводитися під час його упаковки, транспортування, зберігання, завантаження та розвантаження.
Продавець може на свій розсуд розміщувати інформацію на коробках та піддонах. Однак важливо, щоб вона містила всі основні дані, необхідні для транспортування та проходження митниці.
На коробках та ящиках повинна міститися наступна інформація:
Якщо для транспортування використовується піддон, на нього також необхідно нанести необхідну інформацію:
Маркування кріпляться на плівку штабеля картонних коробок/ящиків, в які пакується продукція.
На кожен транспортний контейнер наноситься ряд маркувань. Частина з них наноситься ще на етапі його виготовлення, інша частина — при його реєстрації транспортною компанією. Наприклад:
Якщо ви покупець, вам не варто хвилюватися про маркування. Адже його наносять відправники, і часто вони чітко знають, як це робити. Але якщо у вас є особливі вимоги або побажання, ви можете повідомити про це перед відправкою.
Цілі маркування вантажів:
За правилами маркування вантажів, які переміщують за межі держави, їх необхідно класифікувати, нанести спеціальні знаки. Це додаткова гарантія безпеки під час транспортування.
Крім специфічних обов'язкових знаків, нанесуть інформаційні написи:
Обов'язково потрібно вказувати не лише габарити, а й об'єм у кубічних метрах. Не вказують об'єм, якщо об'єкт менший за 1 м3. Усі написи для експорту партії мають бути виконані мовою одержувача товарів, аналогічно імпорту.
Якщо відправник не знає, як правильно класифікувати партії, потрібна послуга автоперевезення. Логістична компанія самостійно нанесе написи, знаки на тару, об'єкт, що переміщається. Це гарантія, що партія не затримається у дорозі, збереже цілісність, не втратить товарного вигляду.