Що спільного між в’язаним светром з Ірландії, листівкою з Парижа та керамічною чашкою з Італії? Усі ці покупки можна зробити на Етсі. Etsy — це міжнародна платформа для продажу хендмейду, вінтажних речей і матеріалів для творчості. DiFFreight поділиться цікавою інформацією для новачків, які лише думають про відкриття власного магазину.
Етсі — це платформа-посередник між виробником і покупцем. На 2024 рік на платформі 7,5 млн активних продавців у категоріях:
Головна фішка Етсі — фокус на унікальних, ексклюзивних і кастомізованих товарах, які не можна купити деінде. Які переваги:
Продавці й покупці знаходяться практично в усіх країнах світу. Окрім стандартних категорій, на платформі можна знайти вкрай незвичайні й унікальні речі — від опудал тварин у костюмах до абсурдних дизайнів.
Огляд Etsy не може обійтися без конкретних цифр. Оскільки це маркетплейс, він стягує збори та комісії:
Отже, загальний відсоток зборів з одного продажу складе 20-21%. Ще один факт про Etsy — маркетплейс не організовує доставку, тобто все лягає на плечі продавця. Не забувайте про сплату податків на прибуток: цим майстри займаються самостійно.
Політика маркетплейсу для продавців сувора. В Etsy стежать за авторством візуальних матеріалів, якістю фото, діє низка обмежень: не можна змінити назву після реєстрації, відкрити кілька магазинів на один номер.
Великий акцент робиться на візуал. Кожен продавець може персоналізувати свою «вітрину». Що ще любить платформа:
Як і на інших маркетплейсах, магазину присвоюють місце у видачі. Etsy після недавнього оновлення враховує і якість обслуговування: швидкість відповіді, доставки й позитивні відгуки.
Новинка — сторінка Search Visibility. За допомогою інструменту продавці можуть аналізувати ефективність своїх оголошень (перегляди, кліки, продажі) й отримувати поради для покращення.
Значна конкуренція, високі комісії та суворі правила — причини шукати аналог Etsy. Etsy за своїм позиціонуванням є провідною платформою. Але існують і альтернативи:
Частина гіганта електронної комерції лише для виробів ручної роботи. Продавці подають заявку та проходять перевірку. Комісія з продажів становить 15%. Немає щомісячної плати за професійний акаунт для схвалених майстрів.
Відомий онлайн-аукціон і маркетплейс. У каталозі предмети колекціонування, витвори мистецтва, ручна робота, а також споживчі товари. Комісія варіюється, у середньому сягає 10% плюс додаткові збори.
Маркетплейс, який часто порівнюють з eBay та Etsy. Можна продавати хендмейд і вінтаж. Комісія з остаточної ціни зазвичай становить 3,5% для продажів до $500, що нижче, ніж у конкурентів.
Якщо ви не виходите на міжнародний ринок, розгляньте українські аналоги: Skrynya.ua, Crafta.ua, Zolotiruky, HandemadeUA.
Комплексний аналіз Etsy дозволяє зробити кілька важливих висновків для початківців-підприємців.
Підсумуємо головні недоліки платформи:
Тому відгуки про Etsy неоднозначні. Перед початком треба уважно вивчити всі нюанси роботи, зрозуміти, як швидко й ефективно обробляти та доставляти замовлення.
Для міжнародної торгівлі DiFFreight пропонує посилковий сервіс. Ми доставимо малогабаритні вантажі за 7 днів до країн Європи. Щотижнева відправка від 10 посилок на одного відправника. Це набагато вигідніше, ніж користуватися послугами поштових операторів. Сервіс підійде середньому та великому бізнесу на Etsy з клієнтами в ЄС.
Якщо ви продаєте товари в комерційних обсягах, розгляньте інші опції:
Тепер ви знаєте, що таке Etsy і які умови пропонує платформа. Ми рекомендуємо вивчати умови й політику будь-якого маркетплейсу, щоб оцінити вигоду для бізнесу. А DiFFreight готові проконсультувати вас із питань логістики!