У міжнародній логістиці дуже важливо розуміти, як розподіляються ризики та обов’язки. Саме для цих цілей були розроблені правила Incoterms — торговельні терміни, які стандартизують домовленості сторін. CIP (розшифровується як Carriage and Insurance Paid to — перевезення та страхування оплачені до) — тема сьогоднішньої статті від експертів DiFFreight.
CIP поставка — це умови Інкотермс, за яким продавець бере на себе організацію, оплату перевезення та страхування вантажу до місця призначення. Перехід ризиків до покупця — під час передачі товару першому перевізнику.
Уявімо, що польська компанія продає обладнання клієнту в Бразилії на умовах CIP. Продавець оформлює експорт, пакує обладнання, наймає логістичну компанію, оформлює страховку та передає вантаж.
Під час перевантаження частина товару пошкоджується. Згідно з CIP, ризик уже перейшов до покупця. Але постачальник оформив страхування, тому клієнт із Бразилії отримає компенсацію.
Поставка на умовах CIP використовується для всіх видів транспорту, включаючи мультимодальні перевезення.
Що входить до обов’язків постачальника:
Зверніть увагу, що у разі страхового випадку претензії пред’являє отримувач.
Обов’язки покупця:
Інкотермс CIP передбачає, що продавець бере на себе такі витрати:
Ці умови Incoterms вигідні малим і середнім імпортерам, покупцям, які не хочуть самостійно організовувати логістику та страхувати вантаж. Також CIP добре працює при мультимодальному перевезенні, адже ним займається продавець.
Невигідна послуга отримувачам із власною логістикою та експортерам, які не бажають нести додаткові витрати. Якщо клієнту потрібно, щоб ризик залишався у продавця довше, краще обрати DAP або DDP.
Правила оновлюються приблизно раз на десятиліття. Суть Інкотермс залишається незмінною, уточнення пов'язані з розвитком логістики, новими правилами та реаліями на ринку логістики.. У версіях 2000 та 2010 була вказана страховка з мінімальним покриттям (ICC C).
А редакція CIP Інкотермс 2020 року зобов’язує постачальника оформлювати страхування з максимальним покриттям ICC A. Його часто називають полісом «від усіх ризиків», хоча є винятки (наприклад, недостатнє пакування, воєнні дії).
Які складнощі виникають:
Багато покупців помилково вважають, що ризик переходить у момент прибуття вантажу. Тому уважно читайте угоду, щоб знати, коли ви стаєте відповідальними за товар.
Навіть за умовами ICC A страхова компанія може не покривати всі можливі збитки (наприклад, форс-мажор або затримки).
DiFFreight рекомендує запитати копію страхового полісу й за потреби оформити додаткове страхування. У такому разі платежі за додаткові опції — на вас.
Ви не можете вплинути на те, кого обере постачальник. Ми рекомендуємо прописати вимоги до компанії й погодити ключові моменти з відправником.
Помилки в оформленні можуть призвести до затримок на митниці та штрафів.
Детально погоджуйте перелік документів, строки та умови передачі між сторонами. Залучайте третю сторону, що надає митно-брокерські послуги. Брокер займається митним очищенням під час імпорту.
Вибір Інкотермс повинен ґрунтуватися не на шаблоні чи звичці, а на логістиці, контролі та економіці угоди. DiFFreight вже багато років надає послуги міжнародної логістики. Ми допоможемо підібрати найкращі умови для вашого вантажу з урахуванням:
Умови CIP дорожчі, ніж інші види Інкотермс, де продавець не відповідає за логістику й страхування. Ось кілька практичних порад:
CIP — гнучкий інструмент для міжнародної торгівлі. Якщо ви хочете передати доставку й страхування іншій стороні — це ідеальний варіант. Під час оформлення важливо знати обов’язки кожної зі сторін. Довірте управління та транспортування вантажу професіоналам: DiFFreight запрошує вас на консультацію!