DiFFreight Блог Що загубить ваші продажі на Amazon: помилки, яких варто уникати

Що загубить ваші продажі на Amazon: помилки, яких варто уникати

Що загубить ваші продажі на Amazon: помилки, яких варто уникати

Amazon — світовий агрегатор, на якому можна продати все. Україна також має міні аналоги цієї платформи у вигляді Prom, Rozetka, Епіцентр. Але грати на українських платформах, і на світовій — сильно велика різниця у доході. Адже якщо пізнати Amazon, то заробіток у 5.000-10.000$ буде здаватися вам смішним. Бо цей сайт охоплює близько 7 млрд людей, кожен з яких може стати вашим потенційним клієнтом.

Новачкам та стартаперам достатньо важко вивести свій товар у ТОП та вийти на конкурентний прибуток серед гравців. Чому? На початку шляху можна прогадати з товаром, недостатньо розібратися у розміщенні продукту в категоріях. А також допустити 5 серйозних помилок, які закриють вам шлях успішного підприємця Amazon. Що це за помилки і як їх уникнути? Розповідаємо у статті.

Не перевірили сертифікацію товару

Є група товарів, яка потребує велику кількість підтверджувальних сертифікатів про виробництво та якість продуктів. Наприклад: медичні вироби, ліки, харчові продукти, корми, косметичні засоби, бади. Якщо ви плануєте стати виробником, врахуйте, що створити та продати — просто так не вийде. А ось розробити, документувати, оформити, отримати дозвільні сертифікати, знайти клієнтів і тільки потім продати — так, все у ваших руках.

При цьому не забувайте, що обмеження можуть бути і на самому маркетплейсі. Наприклад, в Америці товари, які містять пестициди можуть продавати тільки резиденти США. Тому, якщо хочете виробляти та продавати вироби на міжнародній арені — знайдіть категорію продуктів, які доступні до продажу по всьому світу.

Не зареєстрували компанію

Як тільки ви розумієте, що ваш бізнес набирає обертів, а продажі активно зростають — реєструйте своє підприємство, як компанію. Оскільки проводити грошові операції як фізична особа — заборонено і в Україні, і в світі. Більш того, за це ви можете отримати великі штрафи і ризик закритися на початку шляху. Також слід зауважити, що в обліковому записі Amazon немає такого поняття ФОП. Але сайт надає можливість продавати товари або як фізична особа, або як компанія. Чому слід обрати бути компанією, а не фізичною особою?

  1. Щоб не переплачувати.
  2. Щоб не платити податки з доходу.
  3. Щоб було легше з паперовою тяганиною.

Приведемо приклад:

Фізична особа заробила 1000 доларів. На податки в неї піде 180$. А якщо ви компанія, то спочатку зможете вирахувати всі витрати, а потім з прибутку сплатити 15-20%. І якщо ваші витрати з 1000$ — 600 доларів, то і сума податку буде всього 80$.

Не перевірили наявність товару в базі даних

Ви почали продавати товар, а згодом виявилось, що на нього вже існує патент. На виході — ви порушуєте чиюсь інтелектуальну власність, і хтось розлючений чекає вас у суді чи подає скаргу. А Amazon блокує ваш профіль. Бізнес знищено, ви розбиті. Патентне дослідження допоможе уникнути цих проблем.

І навіть, якщо вас обурить те, що хтось вже має і давно продає такий самий товар, як ви. Все одно — виграш за першопрохідцем. Бо Amazon направить суперечку на правовласника торгової марки (першопрохідця). Який або укладе з вами угоду, або дозволить за % продавати товар під своїм брендом, або зробить все, щоб Amazon заблокував ваші продажі.

Продаєте в сіру та підробляєте товари

Amazon не дасть робити щось підпільно, тому якщо ви спробуєте підробляти товар чи уникати % сплат — чекайте на жорстке покарання. Ваш обліковий запис заблокують, а вивести зароблені гроші з платформи буде неможливо. Сірі методи просування — це про накрутку відгуків, поганих відгуків на конкурентів. Такі дії швидко відстежуються і також — блокується обліковий запис, а товар можуть утилізувати.

Не враховуєте витрати на податки та транзакції

Вчасна фінансова звітність та сплата податків в інших країнах — це застава успішного і спокійного ведення бізнесу. Тому перевіряйте свій податковий номер, надсилайте на нього звітність та уникайте штрафів.

Не забувайте, що для більшості покупців Amazon — важка платформа, адже виникають проблеми при проведенні міжнародних оплат. Більш того, якщо постачальник знаходиться в Азії, Китаї чи Індії, то і витрати на транзакції доходять до 7%. Щоб уникнути обурення зі сторони клієнтів та припинити втрачати гроші — підберіть платіжні системи, які дадуть змогу отримувати оплати з Amazon без комісії.

Доставка товару на склад Amazon у США
Отримати більше інформації

Не дослідити ринок

Продаж товарів без розуміння попиту, конкуренції та потенційної прибутковості — і ви просто застрягнете з неліквідним товаром. Тому ще до закупівель проведіть якісне дослідження ринку. Якщо не впевнені, що зможете перебити пропозицію конкурентів, знайдіть інший товар.

Ігнорування відгуків та зворотного зв’язку

Звертайте увагу на те, що кажуть покупці, і вирішуйте проблеми або покращуйте продукти. Продажі на Амазон сильно залежать від рейтингу, який формується вашими клієнтами. Побачивши негативний відгук, потенційний покупець вирішить не ризикувати і замовить у конкурента. Тому важлива швидка доставка товару на склад Амазон у Європу, щоб клієнту не довелося чекати.

Неефективна оптимізація лістингу

Як і будь-який маркетплейс, Amazon вимагає якісних описів. Ви можете оптимізувати заголовки, додавати докладні характеристики, зображення високої якості. Правильний лістинг є ключем до залучення трафіку та збільшення продажів.

Неефективне управління запасами

Правильне управління допомагає уникнути проблем. Є дві моделі:

  • FBM (Fulfillment by Merchant) — продавець самостійно зберігає товари, пакує і надсилає замовлення покупцям.
  • FBA (Fulfillment by Amazon) — відправка товару на Амазон у США або Європу, маркетплейс займається зберіганням, пакуванням, доставкою і обслуговуванням клієнтів.

У першому випадку вам доведеться самостійно управляти запасами, наймати і навчати працівників, шукати приміщення, але не платити платформі. А у другому вас позбавлять організації доставки та зберігання, але це платна послуга.

Погане обслуговування клієнтів

Несвоєчасне реагування на запити або нездатність вирішити проблеми призводить до негативних відгуків. Якщо їх багато, акаунт заблокують. Якісна підтримка сприяє позитивній репутації, тому надавайте максимально клієнтоорієнтований сервіс.

Як продавати на Амазон успішно

Щоб продажі на Amazon приносили хороший прибуток, важливо дотримуватись правил платформи і норм законодавства. Безумовно, тримати в голові всі нюанси дуже складно, що загрожує наслідками. У цьому випадку найкращим варіантом стане співпраця з компанією-посередником DiFFreight. Ми спеціалізуємося на логістиці та митному оформленні товарів для продавців на Amazon, тому співпраця з нами значно спростить вашу діяльність і оптимізує бізнес:

  • DiFFreight бере на себе весь процес доставки товарів від постачальника до складу Amazon, включаючи митне оформлення і отримання необхідних сертифікатів.
  • Ми вже давно працюємо на ринку логістичних послуг, тому з нами доставка вантажів з України в США буде здійснюватися за вигідними тарифами.
  • Наші менеджери знають про всі вимоги Amazon і допоможуть підготувати ваші товари відповідно до них.
  • У разі виникнення будь-яких проблем з доставкою або митницею, одразу звертайтесь до нас і ми з легкістю вирішимо будь-які питання.

Прорахуйте всі витрати і маржинальність вашого товару, щоб вивести бізнес в плюс з 1-2 місяця продажів. Не забудьте врахувати і витрати на логістичні послуги. А вже сам процес доставки вантажу — довірте нам. Ми знаємо, як співпрацювати з Amazon, адже у нас є доставка на Amazon FBA, тому допоможемо вам розібратися, налаштувати питання перевезення і з успіхом запустити свою справу.

Корисні статті в нашому Блозі
Як замовити товар оптом з Туреччини
Як замовити товар оптом з Туреччини Читати статтю
Icon
Як знайти постачальника товарів — рекомендації від DiFFreight
Як знайти постачальника товарів — рекомендації від DiFFreight Читати статтю
Icon
Що таке маркування вантажу?
Що таке маркування вантажу? Читати статтю
Icon