Під час перевезення товару через кордони Європейського Союзу, компанії регулярно зіштовхуються з потребою в оформленні експортної декларації EX-1. Цей документ не тільки підтверджує легітимність вивезення товарів, але і служить ключовим елементом в узгодженні митних і торговельних процедур. В статті ми детально розглянемо, що таке експортна декларація та поговоримо про специфіку її оформлення.
Експортна декларація EX-1 — це офіційний документ, що підтверджує намір експортера вивезти товари за межі певної країни або митного союзу. Вона містить докладну інформацію про товар, його кількість, походження, призначення, вартість, а також про експортера та імпортера.
На підставі декларації митниця визначає, які митні збори та податки потрібно сплатити, а також перевіряє дотримання всіх інших вимог щодо експорту товарів.
Європейський Союз — це митний союз, що складається з 27 країн-членів. При перевезенні по Європі товари не потребують митного оформлення. Проте при вивезенні товарів за межі ЄС обов'язково потрібно оформити експортну декларацію. Вона потрібна насамперед відправнику, оскільки на її основі відшкодовується ПДВ (VAT).
Для перетарки використовують спеціальне обладнання: крани, навантажувачі, конвейєри тощо
Однією з основних причин необхідності оформлення експортної декларації, є дотримання вимог законодавства. Цей документ має вирішальне значення, як для дотримання нормативних вимог, так і для безперешкодного переміщення товарів через кордони.
Декларація подається в електронному вигляді. Подавати її може сам експортер, його представник або митний брокер.
Крок 1. Підготовка документів
Для оформлення декларації EX-1 потрібно зібрати ряд документів, які підтверджують характеристики товару, його вартість, походження та інші важливі аспекти.
Загальний перелік типових документів, які зазвичай вимагаються:
Важливо. Конкретний перелік документів може варіюватися в залежності від законодавства країни-експортера та виду товарів. Тому перед початком оформлення експортної декларації потрібно уточнити в митних органах країни-експортера актуальний список документів.
Крок 2. Заповнення та подання декларації
Експортер, його представник або митний брокер детально заповнює декларацію, вказує всю необхідну інформацію про товар, його вартість, призначення, транспортні засоби, маршрут перевезення тощо.
Вантаж отримує відмітки з радіології, фітосанітарних служб тощо. У випадках, коли вантаж не підлягає фітосанітарному чи радіологічному контролю, відмітки робляться автоматично.
Потім декларація подається до відповідного митного органу.
Експортна декларація подається в електронному вигляді через Систему експортного контролю (ECS)
Крок 3. Перевірка вантажу
На митному пункті відбувається перевірка вантажу та робота з декларацією. Потім вантаж отримує дозвіл на експорт. Коли товар перетинає кордони ЄС відбувається закриття експортної декларації.
Кожен з цих кроків вимагає дотримання конкретних норм та правил, які встановлені законодавством країни-експортера. Компанія DiFFreight — експерт з міжнародних перевезень вантажів, тому має необхідний досвід та знання, щоб забезпечити правильне та своєчасне оформлення експортної декларації. Якщо у вас виникають питання чи труднощі з оформленням вантажів — звертайтеся, ми завжди допоможемо.
Сам же процес оформлення експортної декларації доволі складний і потребує значної кількості часу. Однак, ви можете прискорити та спростити цей процес звернувшись до компанії DiFFreight.