Українська податкова система — гнучка та проста. За це окремо можна подякувати нашому диджиталізованому суспільству та його розробкам на кшталт Дії. А ось європейські країни до питань податків ставляться набагато строгіше і контрольованіше. Як кажуть самі європейці: "Ми не платимо податок тільки за повітря, яким дихаємо".
Саме тому сьогодні поговоримо про податки та розповімо вам, що таке VAT і як він впливає на кінцевий прибуток після отримання вантажу. Читайте статтю, щоб дізнатися:
VAT (Value Added Tax) — податок на додану вартість, який повністю сплачує отримувач вантажу. Головна особливість — сплата цього податку відбувається до купівлі товару. Оскільки продавець платить частину податку країні, в якій купує послугу чи продукцію. Через це сума податку, яку отримав продавець, виплачується в бюджет держави в повному обсязі. А вже після відраховується сума VAT.
Важливо, що VAT на товари в Європі реєструється по бажанню продавців. Але якщо компанія-продавець досягла визначеного регламентом фінансового обороту, то VAT реєструється обов'язково. Ставка ПВД в Британії складає 20% та податок на додану вартість ставляться такі групи товарів, як:
При цьому, хоч податковий облік в королівстві строгий та під нього підлягає майже все, є декілька виключень, коли сума податку значно зменшена. Наприклад, в більш дешеву групу (платять 5% ПВД) потрапили:
Примітка: Відсоток VAT у деяких країнах Європи: Польща — 23%, Німеччина — 19%, Британія — 20% від вартості інвойсу.
У 2006 році ЄС та Британія прийняли директиву про загальну систему податку на додану вартість. Але кожна країна має право сама вирішувати, яку суму VAT та на який товар вона хоче встановити. Кажучи про Україну та ЄС, податок на додану вартість нараховується на 4 операції:
Тут варто згадати і типи угод, оскільки вони впливають на ваш загальний фінансовий оборот. Існує 2 типи угод:
+ B2B (business to business) — коли у фінансовій операції беруть участь 2 людини, які підлягають сплаченню податків, де покупець отримує товар чи послугу у комерційних цілях.
+ B2C (business to consumer) — коли продавець сплачує ПВД, а покупець ні.
Важливо, що саме система відкладеного VAT розповсюджується тільки на Британію.
Більшість українців працюють за першим типом, оскільки це набагато вигідніше, ніж що разу платити за клієнта. Хоча дуже багато залежить від обраної вами сфери бізнесу. Додатково у ціну товару слід враховувати і ПВД, щоб ви нічого не втрачали при продажі товару.
Якщо ви хочете працювати в Європі або Великобританії, необхідно зареєструвати свій номер VAT. Але тільки в тому випадку, якщо оборот вже перевищив план 85 000 фунтів стерлінгів. Якщо ні — також можна, головне — знати, чи підлягає товар додатковому податковому обліку. Після реєстрації VAT вам присвоюють номер. А повноцінним власником компанії, яка є платником VAT, ви станете за двома умовами: коли ваш фінансовий оборот перевищить суму в 85 тис. або настане дата, коли ви самостійно зареєструєте VAT у податковій.
Реєстрація VAT починається на сайті HMRC. Щоб отримати доступ до онлайн-послуг з ПДВ, вам необхідно зареєструватися для отримання облікового запису в онлайн-сервісах HMRC/урядовому шлюзі (Government Gateway).
З документів знадобляться інвойси/контракти по європейських продажах/покупках на суму понад £85,000. При реєстрації буде потрібно така інформація:
Від сплати податку звільнені тільки: служби охорони здоров'я, соціального забезпечення та освіти. Всі інші недержавні установи повинні сплачувати VAT. Якщо уникати податків — можна натрапити на великі штрафи та адміністративні правопорушення.
Українцям вигідно працювати з Англією, оскільки вона приваблює інвесторів з усього світу, які можуть побудувати серйозний бізнес всередині королівства. Головне — зрозуміти ринок, потреби англійців та розрахувати бізнес-модель будь-якої сфери, будь то товарка чи фармакологічна компанія. Важливо врахувати, як буде проходити доставка вантажів з України у Великобританію, щоб порахувати прибуток після всіх обов'язкових платежів. Реєстрація як платника ПДВ на сайті HMRC безкоштовна. Ви можете самостійно зібрати та подати документи онлайн.
Так, якщо ви працюєте у бізнесі + B2C (business to consumer) — коли продавець сплачує ПВД, а покупець ні. Тому дуже важливо включати у вартість вашого товару всі податкові суми, щоб не програвати, а заробляти і масштабувати свою компанію.
При розмитненні вашого вантажу брокером він може оплатити VAT за вас, адже у нього є гроші тут і зараз, це зменшує затримки на митниці, але він бере комісію за таку послугу, в деяких країнах Європи вона фіксована в деяких — ні. В Британії, наприклад, 45 фунтів при вартості інвойсу до 10.000 фунтів, якщо вартість інвойсу більша то 2%.
В цьому вам допоможуть міні портали Mini One-Stop-Shops (MOSS). На низ можна заповнити квартальні звіти. Але, щоб уникнути волокнини з деклараціями, процедури розподілу VAT з іншими країнами Європи та інших проблем, ви можете скористатися реселлерами. Це сервіси, які проводять транзакції та самостійно вираховують VAT вже з локальними ставками. Ось список платформ, яким ділиться багато джерел і які допоможуть без проблем та безпечно платити VAT:
Наші спеціалісти допоможуть розібратися вам з питанням реєстрації VAT. А ми надамо всі логістичні послуги, щоб український бізнес, ваша компанія працювала та розвивалося по всьому ЄС.
Якщо компанія стоїть на обліку ПДВ, вона зобов'язана подавати декларацію. Для бізнесу це робиться щоквартально (раз на 3 місяці), допускається подавати звітність щомісяця або раз на рік. Що вказується у звіті VAT у Великій Британії:
Якщо вихідний податок перевищив вхідний, ви можете подати на повернення податку до Податково-митної служби.
Туристи та нерезиденти Великобританії можуть повернути сплачений за товар ПДВ:
Процес, як повернути VAT в Англії для бізнесу, складніший. Ви можете повернути ПДВ за товари, куплені або імпортовані протягом чотирьох років до вашої реєстрації, якщо:
Як повернути податок в Англії для послуг, придбаних протягом 6 місяців до реєстрації як платник ПДВ:
Наші спеціалісти допоможуть вам розібратися з питанням реєстрації VAT. А ми надамо всі логістичні послуги, щоб український бізнес, ваша компанія працювала та розвивалася по всьому ЄС.