Проходження митниці — обов'язковий етап при в'їзді чи виїзді з країни. Окрім особистих документів ретельно перевіряють багаж. А для комерційних вантажів, кінцевий пункт яких — Україна, передбачена ще й митна очистка. Розповімо більше про тонкощі митного очищення і скільки всього допускається на ввезення чи вивезення.
І комерційні вантажі, і багаж перевіряються працівниками митниці. Неважливо, їдете ви на авто, поїзді чи перетинаєте пішохідний пункт. Важливо знати: скільки і чого можна провозити через кордон України, регулюється Митним кодексом. Працівники митниці дуже уважні як з нашого боку, так і з інших країн. Тому:
Тому експерти DiFFreight рекомендують проаналізувати свій багаж, щоб не застрягти на пропускному пункті та не платити митний збір чи штраф. А для перевезення вантажів варто скористатися митно-брокерськими послугами.
Митній очистці при в'їзді в країну не підлягають:
Те, що можна вивозити з України, регулюється митними законами країн і угодами. Для Польщі, Угорщини, Румунії, Молдови вони різні. Так, в Польщу заборонено провозити м'ясо та молочну продукцію, домашню консервацію. На угорському кордоні допускаються консерви, які відповідають правилам перевезення. Обов'язково уточнюйте правила країни, куди їдете.
Що заборонено вивозити з України:
Навіть стара книга чи картина віком понад 50 років викличе питання на митниці. І тоді ваша задача довести, що предмети не несуть культурної цінності.
Якщо ви замовили посилку з ЄС чи Китаю, то податки та митні збори нараховуються, якщо вартість перевищує 150€.
Комерційні вантажі супроводжуються переліком документів, декларацією та проходять митне очищення. Тариф митних зборів залежить від групи товарів (електроніка, іграшки, одяг, прикраси, вироби зі скла), матеріалів, кількості одиниць.
Наводимо список, що заборонено ввозити:
Інші спеціальні групи підпадають під правила обмеженого провезення.
Перша група — це акцизні товари: сигарети, алкоголь, транспорт (автомобілі, мотоцикли, причепи), паливо. Після перевірки та підрахунку одиниць/об'єму вам потрібно заплатити акциз (додатково до митного збору та ПДВ). Друга група — медикаменти. Щоб ввезти ліки в комерційних цілях чи що містять наркотичні, психотропні компоненти, знадобиться спеціальний дозвіл від Міністерства охорони здоров'я.
Ваша доставка вантажів з Китаю в Україну пройде митну очистку. Для правильної оцінки вартості (а значить і нарахування митних зборів, податків) карго супроводжують документами:
Перевірка на митниці сувора. Недостання документів призводить не тільки до затримки товару, але й до санкцій — від штрафів до конфіскації.
Квоти, в основному, працюють для фізичних осіб. Вищезазначені ліміти на грошові суми, алкоголь, подарунки, особисті речі та засоби гігієни не актуальні для комерції.
Згідно з Митним кодексом, митний збір нараховується (залежно від групи) від кількості одиниць, і це вже не вимірюється сотнями. Якщо ви як турист ввозите в особистому багажі 12 футболок, які носили, платити не треба. Але якщо це вантаж, то митний збір нараховується вже від 12 одиниць.
Проходять оцінку і обкладаються митними платежами всі посилки, крім тих, чия вартість не перевищує €150.
Скласти повний список, що і скільки можна провозити через кордон України — задача нелегка. Митні правила складні, є багато нюансів по документах і страхуванню.
Тому краще звернутися до професіоналів у міжнародних перевезеннях. Спеціалісти DiFFreight підготують вантаж до митної очистки під ключ, щоб ви не розбиралися в нюансах і підводних каменях. Записуйтесь на консультацію до експертів міжнародної логістики DiFFreight!