Сертифікати оформлюються перед митним очищенням і є одним із документів, що супроводжує вантаж. Іграшки, електроніка та товари для дітей — основні групи інтересу для тих, хто замовляє у Піднебесній. Щоб продавати їх в Україні, потрібен сертифікат.
Що це? Документ, що підтверджує відповідність вимогам, стандартам і нормам якості.
Як зробити сертифікат відповідності на продукцію? Його видають акредитовані органи після перевірок та (або) інших процедур оцінки. Головний нормативний документ — Закон «Про технічні регламенти та оцінку відповідності».
Ділимося інформацією, що врахувати під час оформлення і як подати заявку.
В Україні вона необхідна для:
Для інших груп сертифікація добровільна. Проте, знак якості — це не просто маркетинговий хід. З одного боку, не хочеться витрачатися на отримання непотрібних документів. З іншого — ви підтвердите впевненість покупців у товарі.
Технічні регламенти України гармонізовані з директивами ЄС. Документ видається після випробувань в акредитованих лабораторіях.
Обов’язкові з 2019 року: HACCP (аналіз небезпек і критичні контрольні точки) та сертифікат ISO 22000 (міжнародний стандарт управління безпекою харчової продукції).
ISO підтверджує відповідність міжнародним стандартам якості.
Потрібен сертифікат на відповідність ДБН (державним будівельним нормам) і технічним регламентам, а також пожежній та екологічній безпеці.
Такі видають для всього, що контактує зі шкірою: косметика, іграшки, посуд.
Стосуються автотранспорту, шин і компонентів, вони сертифікуються на відповідність технічним регламентам.
Компанія DiFFreight пропонує не лише послуги міжнародної логістики, а й послуги брокерів. Ми допоможемо вам ввезти або вивезти товари з необхідною сертифікацією.
Поки завершується доставка вантажів із Китаю в Україну, ви можете зібрати необхідний пакет:
Точний перелік залежить від категорії. Щоб прискорити процес, варто звернутися до акредитованих органів або консалтингових компаній, які допоможуть з підготовкою документів.
Документ дає право маркувати продукцію як таку, що відповідає технічним вимогам і стандартам. Для товарів із обов’язковою сертифікацією це маркування є обов’язковим: на самому товарі, документах до нього або на упаковці.
Окрім знака відповідності, на товар можуть бути нанесені додаткові відомості, такі як номер, інформація про виробника або імпортера, дата виготовлення й термін придатності (для окремих категорій).
Ось як виглядає знак відповідності:
Інша версія із цифровими позначеннями, де UA — умовне позначення країни латиницею, TR — означає, що уповноважений орган призначено на роботи з перевірки відповідності, YYY — ідентифікаційний номер органу.
Існують стандарти для дизайну, кольорів трилисника. Вивчіть їх перед нанесенням.
Скільки коштує сертифікат відповідності на продукцію. Це залежить від тривалості й обсягу тестування, оцінки. Для імпортованих товарів дешевше, для власного виробництва — дорожче. У середньому вартість становить від 10 000 грн. Продаж без знака та необхідного маркування загрожує штрафом від 34 000 грн.
Це серйозна паперова робота, яка потребує збору документів. Але без неї ви не зможете продавати групи товарів, що підлягають обов’язковій сертифікації. До митно-брокерських послуг від DiFFreight входить допомога з оформлення необхідних документів для імпорту й експорту. Записуйтеся на консультацію з експертами, щоб дізнатися більше.