Доставка карго з Китаю в Україну пройшла успішно, і він прибув на митницю. Це етап, що викликає багато запитань: які мита, що перевіряє митниця, скільки коштує — відповідають детально експерти компанії DiFFreight з актуальними даними на 2024 рік.
Що враховувати ще до прибуття товару на митний контроль:
На експорт також застосовуються мита, але це окрема тема. Для успішного розмитнення важливо дотримуватися вимог законодавства, розуміти всі етапи процесу, щоб уникнути затримок та додаткових витрат.
На митницю товари повинні прибути з такими документами:
Для автоперевезень потрібна CMR (міжнародна торгово-транспортна накладна), для морських — коносамент (Bill of Lading).
Для комерційної діяльності ви повинні зареєструватися в митних органах України.
Щоб фуру пропустили через митний кордон України, потрібно оформити попередню декларацію. І тільки після цього вантаж допустять до перевірки. Також розраховується митна вартість, на основі якої потрібно заплатити мито.
Оцінка проводиться за вартістю угоди. Включає реальну ціну товару (сума по контракту або інвойсу), витрати на транспортування до кордону, страхування, навантаження та розвантаження.
УКТ ВЭД — систематизований перелік товарів, який складається на основі Гармонізованої системи описів та кодування товарів і затверджується законом "Про митний тариф України". Для різних позицій за кодами ТН ВЕД розраховується митне мито від 0 до 60%.
У одній групі мито може відрізнятися. Наприклад, під кодом 6108 31 00 00 бавовняні нічні сорочки з митом 12%. А під 6108 32 00 10 сорочки з синтетики з митом 0%. Ознайомитися з повними таблицями можна на цій сторінці.
УКТ ВЭД — один з головних підводних каменів. Помилка в одну цифру або неправильний код товару загрожує штрафом. Чому це небезпечно:
Припустімо, ви замовили партію 10000 шт браслетів із металу під срібло вартістю 100 000 грн. На імпорт біжутерії з недорогоцінних металів (без покриття та елементів зі скла) застосовується 0% мито.
Склад в Китаї, з нього відправився товар і прибув на митницю з неправильним УКТ ВЭД. Тому браслети класифікували як срібні з митом як за вироби з срібла — 10% від вартості кожного граму.
Собівартість браслета 100 грн, він важить 5 г. Замість сплати 0% за біжутерію, ви заплатите за один браслет по 10% від вартості кожного граму (за середньоринковою ціною ювелірного срібла). Ваші витрати на розмитнення будуть астрономічними!
Податок на додану вартість, складає 20% від суми митної вартості та мит.
Застосовується для товарів, що підлягають акцизному оподаткуванню (наприклад, тютюнові вироби, алкоголь, автомобілі). Ввезення такого вантажу жорстко регулюється, тому він точно потрапить під пильну увагу митниці.
Співробітники митниці, митники порівнюють вказані митним брокером (декларантом) дані: митну вартість, розмір податків.
Якщо викуп товарів у Китаї перевищив 150 євро (або в іншій валюті, але еквівалентно цій сумі), ви заплатите 10% від усієї суми + 20% ПДВ від цієї ж різниці.
Після розрахунку всіх мит та податків ви отримаєте реквізити, куди необхідно оплатити розмитнення, зазвичай це один платіж.
Для старту знадобиться митно-брокерське ПЗ (ліцензія коштує більше $200), акредитація на митниці, ключ електронного підпису (щоб подати декларацію), досвід заповнення та збору всіх необхідних документів.
Хоч ми спробували вмістити основну інформацію, але навіть в короткому форматі зрозуміло, скільки нюансів потрібно знати. Самостійно оформити вантаж на митниці дуже складно, тому DiFFreight пропонує митно-брокерські послуги.
Чим займаються митні брокери:
Зазвичай розмитнення збірних вантажів з Китаю триває до 4 годин. Якщо ваш товар застрягне на кордоні, ви втратите не лише час, але й гроші. З урахуванням усіх нюансів та складностей оформлення ми запрошуємо вас на консультацію з брокерами DiFFreight. Серед наших послуг не лише швидка доставка вантажів з Китаю в Україну, а й професійна підготовка пакету для митного очищення.