Сезон закупівель у Китаї впливає на ланцюги постачання та логістику по всьому світу. Цей період пропонує бізнесам як значні можливості для росту, так і серйозні виклики. Сьогодні досліджуємо основні аспекти цього сезону, аналізуємо труднощі та можливості, з якими стикаються підприємці під час цього періоду.
Традиційно сезон стартує у серпні та триває до кінця різдвяних свят, покриваючи головні торгові події, такі як Чорна п'ятниця та Кіберпонеділок. Це важливий час для рітейлерів та постачальників, оскільки велика частина річного обороту здійснюється саме у цей період.
Найчастіше на китайських сайтах товарів закуповують:
Попит настільки великий, що деякі постачальники з Китаю змушені нарощувати потужності, збільшувати тривалість робочого часу та додатково наймати працівників аби виконати всі замовлення.
Найпопулярніші китайські маркетплейси
Які гарячі сезони закупівлі товарів у Китаї чекають індустрію в 2025 році:
Всі компанії, які надають міжнародні логістичні послуги, щорічно закликають клієнтів готуватися до Нового року в Китаї. Заводи та фабрики призупиняють роботу на час свят. Повне відновлення ринку очікується до середини лютого.
Літо — сезон відпочинку, коли різко зростає попит на товари для подорожей, літній одяг, а в серпні — на шкільні приналежності, дитячий одяг, канцтовари тощо. Тому до сезону готуються заздалегідь: хоч виробники Піднебесної працюють активно, навантаження на порти значне.
Ще одні тривалі вихідні в КНР. Перед святом виробники збільшують обсяги, що навантажує транспортну інфраструктуру. А після ринку потрібно деякий час для відновлення. Головна проблема полягає все ж у нестачі транспорту, тому слід заздалегідь бронювати місця.
Величезний попит на акційні товари: служби активно працюють над доставками останньої милі. Лише в США в онлайн-ритейлі продажі зростають на 100-300%. Відзначається дефіцит транспорту, компанії активно поповнюють запаси. Високі тарифи на перевезення та додаткові збори — не найприємніші аспекти пікового сезону.
Якщо Китай працює справно, то логістичні служби, перевізники та місцеві представники готуються до завершення року. До Різдва та Нового року дуже зростає попит на подарунки, декор, електроніку, інші зимові товари. Тому основний виклик — налагодити ланцюг вже після Китаю. У деяких регіонах труднощі пов'язані і з погодними умовами.
З ростом обсягів виробництва та експорту, підприємці стикаються з викликами, пов'язаними з управлінням потоками вантажів, забезпеченням своєчасної доставки та оптимізацією маршрутів. Бізнесу варто оцінити усі ці виклики та продумати шляхи їх подолання перед тим, як замовити товари з Китаю.
Підвищений попит на транспортні послуги. Сезон закупівель спричиняє значне зростання обсягів міжнародних вантажних перевезень. Це веде до дефіциту вантажних контейнерів та транспортних засобів, особливо якщо ви плануєте доставку морем чи авіа. Компаніям необхідно планувати відправлення заздалегідь, щоб уникнути затримок у доставці.
Затримки та перевантаження портів. Великий обсяг експорту веде до перевантаження портів і у Китаї, і у країнах призначення. Це може спричинити затримки у розмитненні та доставці вантажів, а також збільшити вартість логістичних послуг.
Зростання цін. Під час сезону закупівель вартість перевезення вантажів зазвичай зростає через підвищений попит. Своєю чергою це впливає на загальну вартість товарів, особливо для тих компаній, які не планували логістику заздалегідь.
В період найактивніших закупівель китайські порти перевантажені
Попри виклики, гарячий сезон у Китаї надає підприємцям додаткові можливості для розвитку та оптимізації свого бізнесу.
Розробка стратегії планування та управління ланцюгами постачання. Сезон активної торгівлі в Китаї вимагає від компаній гнучкості та адаптивності у плануванні своїх ланцюгів постачання. Спробуйте спрогнозувати попит, планування запасів та управління ресурсами, це може допомогти вашій компанії мінімізувати ризики та збільшити ефективність.
Зміцнення торговельних зв'язків. Сезон закупівель у Китаї — зручний час для розширення ринкової присутності та встановлення нових ділових зв'язків. Компанії, які ефективно вирішують логістичні виклики цього періоду, мають можливість показати свою надійність та ефективність та залучати нових клієнтів та партнерів, розгляньте партнерів під викуп товарів у Китаї.
Адаптація до змін споживацького попиту. Сезон закупівель є також часом, коли компанії можуть швидко реагувати на зміни у споживацьких трендах та попиті. Навіть якщо вподобання клієнтів раптом змінилися, авіадоставка дозволяє отримати партію товару в максимально короткі строки.
Основне для бізнесу в цей період — ефективне планування та створення запасів заздалегідь. Варто завжди враховувати цей сезонний пік у своїх операційних планах, щоб уникнути дефіциту товарів та затримок у доставці.
DiFFreight — надійний логістичний партнер вашого бізнесу для організації міжнародних перевезень. Ми перевіримо надійність постачальника, допоможемо з викупом товарів у Китаї та оформленням усіх необхідних документів.
Ми знаємо, як побудувати стратегію перевезень у пікові сезони в КНР. Пропонуємо надійні рішення зі своєчасним бронюванням за адекватними тарифами. З нами доставка товарів з Китаю в Україну буде швидкою, а ланцюги поставок стабільними! Звертайтеся до експертів за консультацією для вашого бізнесу — шукаємо індивідуальні рішення.