На платформі близько 2 млн активних продавців, і з них понад 60% — це малий і середній бізнес. Заробляти на Amazon реально, але експерти DiFFreight розкажуть про старт без прикрас. Зробимо огляд найпопулярніших стратегій, розглянемо, скільки вкладень потрібно і як «налаштувати» продажі на маркетплейсі.
Короткий аналіз основних моделей — як вони працюють, скільки вкладень треба для запуску і який прибуток очікувати.
Ця стратегія передбачає перепродаж із закупівлею в інших інтернет-магазинах. Прибуток формується на різниці цін — купуєте дешево, продаєте дорожче. Основні нюанси арбітражу:
Мінімальна маржа повинна становити 10%. Хоч модель і не вимагає значних вкладень (починають і з $500), вона нестабільна. Ви можете втратити точку закупівлі через зростання цін, потрапити під обмеження Amazon, витратити дуже багато часу на пошук оптимального товару.
Середній дохід з онлайн-арбітражу: $1000–5000.
Це класична модель торгового бізнесу. Ви шукаєте постачальника, купуєте за оптовими цінами і реалізуєте зі своєю націнкою на маркетплейсі. Відмінність від арбітражу — закупівлі саме у постачальників і великих оптовиків.
Особливості:
Середній прибуток високий — від $5000 і вище.
Або власний бренд — ви розміщуєте товари, які виготовили за вашими дизайнами і технологіями, або ваше брендування нанесли на готові зразки. Найвигідніше запускати виробництво в Китаї.
Ключові риси цієї моделі:
Середній заробіток на Amazon від $1000 до $25 000.
Дропшипінг можливий, якщо ви будете виступати продавцем по запису (seller of record). Тобто всі рахунки-фактури і пакувальні листи повинні бути на ваше ім’я. Дропшипінг передбачає відправку товару безпосередньо від постачальника покупцеві. Ваш бізнес не інвестує у викуп, зберігання і доставку.
Але є і кілька тонкощів:
Почати найпростіше, адже модель фактично не вимагає вкладень. Але через обмеження і труднощі цей спосіб не підходить новачкам.
Середній прибуток: $1000–5000.
На чому обпікаються початківці-підприємці:
Новачкам складно конкурувати в перенасиченій ніші з сильними конкурентами. А демпінг цін без урахування всіх витрат веде до збитків або в кращому випадку — до виходу в нуль.
Початківці-бізнесмени можуть не врахувати всі витрати. Особливо величезну кількість комісій самого Amazon (реферальні, FBA за зберігання, збірку і пакування) та витрати на повернення. Капітал закінчиться, перш ніж товар почне приносити прибуток.
Непрофесійні, неякісні, неінформативні зображення або рендери різко знижують конверсію. Також потрібно оптимізувати текстовий опис, щоб він відповідав на всі запитання покупця і при цьому добре ранжувався завдяки ключовим словам і релевантному контенту.
Новачки часто не мають чіткого плану, як стимулювати покупців залишати відгуки, що уповільнює зростання продажів і знижує прибуток на Amazon.
На платформі дуже суворі правила для продавців, які ви приймаєте під час реєстрації. Порушення призводить до негайного бану без можливості відновлення.
Багато хто починає з метою заробити «легкі гроші». Але продажі на Amazon — це багатогранний бізнес із ринковим аналізом, рекламними кампаніями та інвестиціями.
Це поширена й небезпечна помилка. Бажання «перебити» конкурентів швидко призведе до зниження маржі до нуля, а в довгостроковій перспективі — до збитків. Замість цього зосередьтеся на іміджі бренду, пошуку унікальних товарів, щоб продавати за конкурентною, але прибутковою вартістю.
Заробіток Amazon не миттєвий: близько 64% продавців стають прибутковими протягом 12 місяців. Це повноцінний бізнес, який вимагає часу, зусиль і інвестицій.
Відповідь на запитання: «Як заробити на Amazon без вкладень?» однозначна — ніяк. Дропшипінг дуже ризикований, а для торгівлі товарами потрібні мінімальні інвестиції хоча б $500–800. Окремий бюджет виділяється на маркетинг, оплату фулфілменту від Amazon та інші витрати.
Але за правильного підходу запускати бізнес варто! Це стабільний ринок зі 100 мільйонами покупців, основна аудиторія — США, а близько 45 млн — ЄС. Тому доставка вантажів з України до Європи також важлива, якщо вас приваблює саме європейський ринок.
Користуйтеся послугами DiFFreight:
Заробити на Amazon більш ніж реально, але для успішного запуску потрібен стартовий капітал. Інвестиції у товарний бізнес окуповуються, якщо вдало вибрати нішу, знати свою ЦА, запускати рекламу та працювати на позитивні відгуки, підвищуючи рейтинг. Довірте логістику професіоналам — DiFFreight знає все про продажі на Amazon!