DiFFreight Блог Імпорт з Китаю - покрокове керівництво як імпортувати товари

Імпорт з Китаю - покрокове керівництво як імпортувати товари

Імпорт з Китаю - покрокове керівництво як імпортувати товари

Китайські товари безумовно завойовують ринок завдяки високій якості, різноманіттю та доступним цінам. Тому імпорт з Китаю — стратегічний крок у розширенні бізнесу. Але організація доставки з Піднебесної в Україну — непроста справа з безліччю нюансів. DiFFreight підготували короткий курс з поясненням основних моментів.

Імпорт вантажів з Китаю: основні етапи

Отже, імпорт товарів з Китаю — покрокова інструкція від експертів DiFFreight:

  • Маркетингові дослідження та вибір продукції. Визначте попит на ринку України серед вашої ЦА на конкретний товар і зберіть про нього більше інформації. Буде корисно одразу порахувати вашу націнку та прибуток з урахуванням усіх витрат. Це допоможе оцінити маржу.
  • Пошук надійних постачальників у Китаї. У Піднебесній сильна конкуренція, тому перед оформленням замовлення ознайомтеся з рейтингами потенційних постачальників, відгуками та сертифікатами якості. І уважно вивчіть ціни: створіть таблицю потенційних продавців із характеристиками товару та співвідношенням ціни/якості.
    Найпоширеніші онлайн-платформи постачальників із Китаю
  • Викуп товарів у Китаї. Через маркетплейс або безпосередньо у виробника оформіть викуп, проведіть оплату. При співпраці з фабрикою обов’язково укладайте договір, де прописані зобов’язання, терміни, санкції. Домовтеся, куди доставлять партію. Швидше за все, вам знадобиться склад або місце, щоб зібрати вантажі від різних постачальників.
  • Оформлення документів. Отримайте ліцензії та дозволи для імпорту цієї категорії (якщо потрібні).
  • Доставка. Враховуючи терміни та вартість, оберіть оптимальний вид перевезень. З КНР найкраще зарекомендували себе два методи: авіадоставка та морська. Для товарів, що не псуються та не є терміновими, рекомендуємо саме морську.
  • Митне оформлення та оподаткування. Заздалегідь, поки товар у дорозі, оформіть усі необхідні документи для митного очищення, сплатіть мито.

Компанія DiFFreight — ваш надійний партнер у розвитку бізнесу: ми готові взяти на себе частину важливих функцій з організації доставки товарів із Китаю.

Способи вантажоперевезень із Китаю в Україну

Найпоширеніші онлайн платформи постачальників з Китаю

Основні труднощі та перевірені способи їх вирішення

Імпорт вантажу з Китаю, з яким вас розділяють тисячі кілометрів, не позбавлений труднощів. Навіть якщо вам вдалося знайти підрядників або самостійно пройти шлях від пошуку, оплати і до доставки на склад, іноді не вдається уникнути проблем:

  • Постачальник доставив не той товар або партію з дефектами. На жаль, багато замовників дізнаються про це, коли отримують вантаж уже в Україні. Інспекція товару в Китаї вирішує цю проблему — довірте контроль компанії DiFFreight.
  • Зміна цін на доставку. Ваш товар готовий до завантаження, а посередник підвищує тариф на 10%, і ви погоджуєтесь, щоб вантаж не застряг у порту? Обирайте логістичну компанію, яка укладає договір із фіксованою ціною.
  • Не вистачає документів для митного очищення. Постачальник забув, а ви не знали — і товар стоїть на митниці. Співпрацюйте з досвідченими митними брокерами, які підготують повний пакет. Тоді вантаж пройде митницю за кілька годин!

Це далеко не повний перелік проблем, якщо ви організовуєте імпорт із Китаю самостійно.

Способи вантажоперевезення з Китаю в Україну

Способи вантажоперевезення з Китаю в Україну

Співпраця з компанією DiFFreight щодо імпорту з Китаю в Україну   

Після того, як клієнт самостійно формує та оплачує замовлення у постачальника з Китаю, у гру вступає команда професіоналів компанії DiFFreight. Співпраця виглядає наступним чином:

  • узгодження тарифів на вантажоперевезення з DiFFreight;
  • визначення ціни, за якою клієнт буде продавати товар своїм клієнтам, та узгодження умов;
  • клієнт надає реквізити покупця товару та інформацію для видаткової накладної;
  • постачальник з Китаю відправляє товар на склад DiFFreight;
  • вантаж перебуває у процесі доставки та розмитнення;
  • після розмитнення, менеджер актуалізує суму, нижче якої товар не може бути проданий;
  • клієнт отримує і підписує документи та сплачує рахунок;
  • клієнт відправляє документи  за адресою, вказаною менеджером, і чекає на оригінали з підписами продавця;
  • після отримання документів і вантажу, послуга закривається, і клієнт може продавати товар уже своїм клієнтам.

Розуміємо, що навіть детальна інструкція не здатна охопити всі нюанси, які можуть виникнути в процесі організації доставки товарів з Китаю в Україну. Тому створили спеціальний курс — «Імпорт Майстер».

Доставка вантажів з Китаю в Україну
Отримати більше інформації

4 ризиковані ситуації при імпорті товарів з Китаю

З одного боку, Китай є найбільшим у світі експортером товарів. З іншого —  неодноразово контрагенти-новачки потрапляли у складні ситуації при замовленні товарів з Китаю в Україну та втрачали гроші. Тому перш ніж зануритися у світ міжнародних торгівельних операцій, пропонуємо розібрати потенційні ризики співпраці з Піднебесною.

Ризик 1. Шахрайство

При імпорті товарів з Китаю в Україну існує ризик потрапити на шахраїв, які надають фальшиву інформацію щодо якості товару, цін або умов оплати. Шахраї майстерно використовують схеми з платежами. Наприклад, вони можуть повідомити про начебто зміну банківського рахунку і запропонувати перерахувати гроші безпосередньо на рахунок їхньої компанії. 

Щоб не зазнати поразки в роботі з Піднебесною, перевіряйте виробників та укладайте угоду лише з надійними постачальниками. Уникайте безпосередніх банківських переказів та будьте особливо уважними при обробці оплати.

Ризик 2. Брак товара 

При замовленні оптом товарів з Китаю від неперевіреного контрагента, підприємець може отримати партію товарів низької якості або з браком. Бракований товар завжди буде відрізнятися від зразків продукції, які надсилали для першого ознайомлення. 

Хочете уникнути браку при замовленні на китайських сайтах? Тут допоможуть ретельний контроль процесу виробництва та укладання угоди з партнером, який гарантує якісний рівень усієї товарної партії. 

Щоб завчасно виявити відхилення у якості продукції, можна замовити послугу інспекції товару в Китаї. Це дає можливість перевірити вантаж, поки він знаходиться на китайському складі та виявити брак до того, як вантаж потрапить вам у руки. Більше про те, як перевірити надійність постачальника та якість товару, ми написали в цій статті. 

Брак товару  — типова проблема, якщо вести бізнес з Китаєм без попереднього дослідження ринку  

Ризик 3. Затримки доставки товару

Логістика — складний, трудомісткий і багатоетапний процес. Терміни доставки з Китаю в Україну можуть відтягуватися через різні фактори, як то погодні умови, проблеми з транспортом, митні перешкоди.   

Тож якщо ж потрібна доставка товарів великого обсягу з нуля «під ключ», краще звертатися в спеціалізовану логістичну компанію. Команда кваліфікованих фахівців організує ефективну та вчасну доставку замовлення з Китаю та знизить ризик затримок. 

Щоб знизити ризики затримок доставки, співпрацюйте з перевіреними логістами

Ризик 4. Невирішені митні та правові питання

Проблеми на митниці можуть вплинути на процес та вартість імпорту. Наприклад, незнання правил перевезення сувенірів з дорогоцінних матеріалів виливається в космічну ціну доставки та зводить до нуля вигоду від бізнесу з Китаєм. 

Щоб не втрачати гроші та час, вивчайте митні тарифи, правила імпорту та експорту. Знайдіть надійного та кваліфікованого місцевого постачальника, який не приховує юридичні нюанси замовлення. Можливо, вам також знадобиться юрист для підготовки документів чи ведення переговорів.

Загальна стратегія для зменшення ризиків при імпорті з Китаю  — ретельне планування, використання довірених постачальників та перевірка якості товарів.  

DiFFreight —  експерти з імпорту. Допоможемо знайти надійних китайських постачальників та організуємо шляхи вигідної доставки товарів в Україну зі зниженими ризиками. Звертайтеся.

Навчальний курс «Імпорт Майстер: Покроковий гайд імпорту на свою компанію»

Курс містить 17 відеоуроків, 5 подкастів та 2 інтерв’ю з експертами.  Під час навчання розглядаємо такі питання:

  • реєстрація ТОВ для міжнародного імпорту, статут, податки;
  • акредитація на митниці;
  • відкриття ФОП для міжнародного імпорту;
  • зовнішньоекономічний контракт та додатки; 
  • перемовини з постачальником;
  • розрахунок вартості імпорту товару до України та багато інших.

Навчання буде корисним:

  • бізнесменам-початківцям, які планують почати співпрацю з Китаєм;
  • досвідченим підприємцям, які хочуть розширити асортимент товарів шляхом імпортування їх з Китаю;
  • фахівцям у сфері логістики та поставок для поглиблення знань щодо питань імпорту.

Не пропустіть можливість збагатити свої знання та вдосконалити свої навички у сфері міжнародного імпорту. Долучайтеся до курсу «Імпорт Майстер» від DiFFreight і зробіть впевнений крок до розширення вашого бізнесу.

Корисні статті в нашому Блозі
ТОП 5 питань до постачальника, щоб бути впевненим у товарі, який купуєш у Китаї
ТОП 5 питань до постачальника, щоб бути впевненим у товарі, який купуєш у Китаї Читати статтю
Icon
Небезпечні консолі з Китаю. Як перевезти батареї?
Небезпечні консолі з Китаю. Як перевезти батареї? Читати статтю
Icon
Календар виставок у Китаї на 2025 рік
Календар виставок у Китаї на 2025 рік Читати статтю
Icon