DiFFreight Блог Як продавати на eBay з України — інструкція для початківців

Як продавати на eBay з України — інструкція для початківців

Як продавати на eBay з України — інструкція для початківців

eBay — це глобальна платформа для онлайн-торгівлі як новими, так і вживаними товарами. Вона відрізняється від інших маркетплейсів акцентом на аукціонну модель, але підтримує і фіксовані ціни. Платформа є другою за популярністю після Amazon, тому розгляньте її, якщо плануєте вихід на міжнародний ринок.

Як почати продавати на eBay: інструкції для реєстрації

Створити обліковий запис продавця дуже просто завдяки зрозумілому інтерфейсу:

  • Спершу зареєструйтеся як покупець — увійдіть на маркетплейс через обліковий запис Google, Facebook або за допомогою електронної пошти. Натисніть «Продовжити». Ви автоматично перейдете на сторінку My eBay.
  • У правому верхньому кутку знайдіть випадаюче меню My eBay, оберіть пункт Selling.


  • Розмістіть перший товар, натиснувши List an item. Заповніть опис, додайте фото. Ця позиція буде збережена як чернетка. Потім натисніть Submit.


  • Ви потрапите на сторінку реєстрації облікового запису продавця. Натисніть Get started.


  • Прив’яжіть обліковий запис до свого номера телефону. Потім ви зможете додати платіжну інформацію — рахунок Payoneer. Змініть тип облікового запису.


  • Завершіть прив’язку картки.

Обліковий запис Business підходить для підприємців та компаній. Платформа може запитати дані про назву, адресу, прізвища власників, директорів, посадових осіб тощо. Слідкуйте за повідомленнями на пошті.

Оскільки функціонал PayPal в Україні обмежений, рекомендується використовувати Payoneer.

Умови, комісії та виведення коштів

Перш ніж працювати з eBay, уважно ознайомтеся з комісіями та зборами онлайн-аукціону:

  • Фіксована плата за кожен продаж, яка відрізняється для різних категорій і цін. Товари дешевші $10 — 30 центів комісії, дорожчі $10 — 40 центів.
  • Розміщення до 250 позицій на місяць безкоштовне, понад 250 — $0,35 за один листинг.
  • Відсоток від загальної суми замовлення — для більшості категорій 13,25%.

Але якщо ви продаєте ювелірні вироби, то заплатите 15% для замовлення на суму $5000. Повний перелік комісій — у Seller Center eBay.

Друге важливе питання — як отримати гроші з продажу на eBay? Кошти надходять на рахунок у Payoneer, звідки ви можете виводити їх на українські картки з комісією 2%. Для корпоративних рахунків Payoneer доступна функція виведення на рахунки ФОП і компаній.

Якщо ви продавець з невеликим оборотом, можете користуватись акаунтом для фізичних осіб. Відповідно, переказувати гроші можна тільки на картку фізичної особи. Податок у такому випадку стандартний — 19,5%.

Типові помилки продавців — пояснюють експерти DiFFreight

Які типові помилки роблять на старті:

  • Некоректна ціна. Занадто висока знижує конкурентоспроможність, а низька — зменшує прибуток.
  • Неповний розрахунок комісій eBay і платіжних систем. Продавці забувають або недооцінюють різні збори, що призводить до неочікуваних збитків.
  • Погане обслуговування. Довгі або неінформативні відповіді, ігнорування повідомлень або некоректне вирішення спірних ситуацій знижують ваш рейтинг.
  • Неоптимізовані описи і погані фото. Покупці покладаються на інформацію і зображення під час прийняття рішення про покупку. Незрозумілі, неточні дані відлякують клієнтів, призводять до повернень або негативних відгуків.
  • Проблеми з доставкою. Повільна відправка, неправильна оцінка ціни, погане пакування, відсутність трекінгу — все це негативно впливає на досвід покупця і рейтинг продавця.

З України вигідно працювати на eBay, якщо є місцевий реселер або склад у США чи Європі, адже платформа не пропонує фулфілмент, аналогічний Amazon FBA. Тому турботи про доставку лягають на плечі продавців.

Більшість працює зі сторонніми логістичними операторами (3PL). Вони пропонують зберігання товарів на своїх складах за моделлю фулфілменту. Чому це вигідно:

  • знижує вартість доставки для покупця;
  • не потрібно думати про пакування та відправку — це входить у фулфілмент;
  • просте управління запасами;
  • і найважливіше — швидка доставка посилок, що підтверджує надійність продавця.

Але як привезти товар на європейський чи американський склад?
DiFFreight пропонує логістичні послуги:

Компанія DiFFreight з багаторічним досвідом роботи, високою якістю сервісу та оперативною доставкою готова стати вашим логістичним партнером на експорт!

Як краще продавати на eBay, щоб отримати прибуток

Прибуток залежить не лише від наявності товару, а й від того, як ви керуєте своїм бізнесом. Ось основні аспекти, щоб максимізувати дохід:

  1. Правильний вибір ніші та товарів. Дослідіть ринок, щоб знайти позиції з хорошим попитом, але прийнятною конкуренцією. Ураховуйте вартість закупівлі, націнку для перепродажу та витрати на доставку, комісії.
  2. Ваш листинг — це вітрина вашого магазину. Використовуйте чіткі, інформативні заголовки з релевантними ключовими словами. Пишіть докладні й точні описи, підкреслюючи переваги. Якісні фото з різних ракурсів — один з найважливіших чинників. Указуйте всі характеристики, розміри, стан (для б/у товарів) і комплектацію.
  3. Ефективне ціноутворення. Будьте уважні: вивчайте комісії для вашої категорії товарів. Не забувайте про витрати на обробку повернень.
  4. Оптимізація доставки. Пропонуйте різні варіанти, включно з недорогими і швидкими. Розгляньте можливість "безкоштовної" доставки (коли її вартість вже включена в ціну), що приваблює покупців.
  5. Просування товарів. За допомогою рекламних інструментів збільшуйте видимість магазину. Беріть участь в акціях платформи або проводьте власні знижки і розпродажі.
  6. Управління запасами: плануйте закупівлі та поставки на склад для фулфілменту.
  7. Аналіз результатів. Відстежуйте продажі, витрати, перегляди, конверсії та інше. Аналізуйте, що продається краще, звідки приходять клієнти, які стратегії працюють.

Процес продажу на eBay — багатогранний: правильний вибір ніші, стратегія просування і підвищення репутації.

Як продавати на eBay ефективно з DiFFreight

DiFFreight займається не лише логістикою! Ми будемо корисними як для початківців, так і для досвідчених бізнесменів. Проводимо консультації щодо оформлення документів на імпорт та експорт, питань оплати через різні системи, нюансів фулфілменту. У нашому Telegram-каналі — підбірки високорентабельних товарів, які можна продавати на eBay. Залишайте заявку — ми передзвонимо вам!

Корисні статті в нашому Блозі
Упаковка товару при доставці
Упаковка товару при доставці Читати статтю
Icon
Як замовити товар оптом з Туреччини
Як замовити товар оптом з Туреччини Читати статтю
Icon
Обмеження та заборони на імпорт товарів в Україну: головні аспекти
Обмеження та заборони на імпорт товарів в Україну: головні аспекти Читати статтю
Icon