DiFFreight Блог Виробництво товарів під власним брендом у Китаї

Виробництво товарів під власним брендом у Китаї

Виробництво товарів під власним брендом у Китаї

Одна з форм бізнесу — закупівля товарів у Китаї та перепродаж із націнкою. Але в такому форматі компанія залежить від ринку, адже конкуренти можуть запропонувати той самий товар за нижчою ціною. Інший спосіб побудувати справу — замовлення виробництва в Китаї під власною торговою маркою. Унікальні розробки, ваше брендування та оптимальна собівартість зроблять продукт конкурентоспроможним. Найкраще місце для пошуку фабрики — це Китай.

Що таке власна торгова марка


ВТМ відрізняється тим, що компанія-власник контролює розробку, виробництво, маркетинг і дистрибуцію товару. При цьому часто ВТМ працюють за моделями OEM/ODM:

  • OEM — Original Equipment Manufacturer, ви робите викуп товарів в Китаї та додаєте брендування.
  • ODM — Original Design Manufacturer, ваша ідея та розробка, виробництво під ваше ТЗ.

Напевно, ви бачили ВТМ у супермаркетах (лінійка «Своя лінія») або зустрічали інста-бренди одягу, які шиються в Туреччині, але продаються під локальною ТМ.

Якщо ви хочете розробити та запропонувати клієнтам продукцію, яка вигідно конкурує на ринку, реєструйте ВТМ. Які переваги запуску власного бренду:

  1. Зміцнення довіри та зростання репутації.
  2. Зниження залежності від постачальників (посередників).
  3. Контроль якості продукції та цін.
  4. Збільшення маржинальності: чим менше етапів між виробником і покупцем, тим вища ваша маржа.

Наявність бренду відкриває різні можливості: від розширення асортименту до створення унікальних позицій, які ще не представлені на ринку.

Які переваги виробництва товарів у КНР

Плюси замовлення виробництва в Китаї під ВТМ:

  • не потрібна додаткова документація;
  • потужне виробництво, доступні нові технології, цілі заводи з виготовлення груп товарів — від дитячих іграшок до побутової техніки;
  • можливість виготовити великі партії за прийнятною ціною;
  • гнучкість виробників: вони готові кастомізувати продукт під запити;
  • економія на податках, адже китайські виробники часто працюють у зонах із податковими пільгами.

Якщо ви знаєте, як замовити дрібне виробництво товару в Китаї, не доведеться інвестувати у придбання обладнання, оренду приміщення та персонал. Товари виробництва Китай в одиниці дешевші за собівартістю, ніж локальне виробництво. Для бізнесу це дозволить заробити більше, не встановлюючи ціни вищими за середньоринкові.

Віддалене створення бренду в Китаї не позбавлене ризиків. Пошук постачальників у Китаї може бути тривалим, як і комунікація з заводом. Другий нюанс — перевірка якості. Є ймовірність браку, тому дуже важливий контроль відвантаження перед відправкою.

Третій фактор — швидка й надійна доставка. Ці питання здаються складними, особливо для власників малого бізнесу. Тому компанія DiFFreight поділиться секретами, як замовити виготовлення товару в Китаї під своїм брендом, торговим знаком і уникнути ризиків.

Як замовити виготовлення в Китаї під власним брендом

  • Крок 1: аналіз і порівняння

Дослідіть різні заводи, які умови вони пропонують, терміни, якість продукції, розмір мінімальної партії (MOQ). Деякі фабрики працюють виключно з великими обсягами, що не підходить малому бізнесу. Почитайте відгуки клієнтів, щоб переконатися у виробнику.

  • Крок 2: знайти виробника

Фабрики краще шукати на китайських платформах Alibaba, Made-in-China, Global Sources або 1688.com. Там більше постачальників, вигідніші ціни, ніж на Aliexpress. Корисно відвідувати виставки, де заводи презентують зразки продукції, але для цього потрібно знати мову.

  • Крок 3: переговори та підписання контракту

Умови, на яких ви зупинилися, мають бути відображені в контракті. Обов’язкові пункти: специфікація товару, умови оплати, терміни виготовлення та доставки на склад, штрафи у разі порушення, політика компенсацій. Рекомендуємо підписати NDA (угоду про нерозголошення) — так ви захистите розробку.

  • (Опційно) Крок 4: брендування товару з Китаю

Деякі ВТМ додають брендовану упаковку, ярлики вже в Україні. Але ви можете замовити брендування ще на етапі виробництва! Для цього надайте дизайн логотипу, упаковки та технічні уточнення, наприклад, матеріал, розміри. Це додасть етап у переговори, але ви отримаєте товар, одразу готовий до реалізації.

  • Крок 5: контроль якості

Спочатку ви отримаєте тестові зразки. Дослідіть їх, внесіть зміни. Так відбувається до моменту, коли ви задоволені зразком. Тоді можна давати виробнику зелене світло на виготовлення партії. Просіть фото- і відеозвіти, проміжні звіти про швидкість роботи.

  • Крок 6: отримання товару на склад

Якщо у вас один виробник, ви можете організувати пряму доставку з фабрики в Україну. Але якщо їх декілька для різних груп продукції, зручніше консолідувати їх на складі. Тоді ви зможете викупити частину контейнера (або весь) і доставити вантаж дешевше. Також консолідована партія означає менше ризиків, що одна з позицій загубиться в дорозі.

Як організувати доставку товарів із Китаю під власним брендом


DiFFreight пропонує готові рішення: виробництво товарів у Китаї та доставку в Україну під ключ. Допоможемо знайти постачальників, беремо на себе спілкування з фабрикою, контроль за термінами.

У компанії власний склад у Китаї, на якому ви можете зберігати товари й доставити їх однією партією. Обирайте морську або авіадоставку, отримайте точні розрахунки вартості й термінів. DiFFreight працює зі складними кейсами й знаходить оптимальний спосіб доставки вантажів із Китаю в Україну.

На китайському складі ми перевіримо товар на наявність дефектів і браку. Щоб дізнатися більше про те, як замовити виробництво свого товару в Китаї, звертайтеся за консультацією до DiFFreight!

Корисні статті в нашому Блозі

Ключові етапи організації брендування продукції в Китаї
Ключові етапи організації брендування продукції в Китаї Читати статтю
Icon
Небезпечні консолі з Китаю. Як перевезти батареї?
Небезпечні консолі з Китаю. Як перевезти батареї? Читати статтю
Icon
Як оплачувати НДС в країні отримання вантажу та що таке британський VAT?
Як оплачувати НДС в країні отримання вантажу та що таке британський VAT? Читати статтю
Icon